Polskie Cytaty : Sentencje : Powiedzenia : Aforyzmy : Mysli : Cytaty >

a b c d e f g h i j k l ł n o ó p r s t u w y z ż

.

Witaj na stronie zawierającej potężny zbiór polskich cytatów posegregowanych alfabetycznie. W bazie znajdziesz ponad 20 tysięcy polskich cytatów . Jest to największa baza polskich cytatów , tak więc zapraszamy do swobodnego korzystania z niej !

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44 

>> Tak jak czymś naturalnym jest wierzyć w wiele rzeczy bez dowodów, tak też naturalnym jest wątpić w wiele innych wbrew dowodom.
>> Tak jak nie ma odwrotu od socjalizmu, tak nie ma powrotu do błędnych metod i praktyk sprzed sierpnia 1980 roku. Wojciech Jaruzelski - w dniu wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981
>> Tak jak w naszym obecnym życiu miewamy tysiące snów, tak też nasze obecne życie jest jedynie jednym z wielu tysięcy takich istnień, do którego przychodzimy z innego, bardziej rzeczywistego życia. . . i następnie wracamy po śmierci. Nasze życie jest jedynie jednym ze snów tego bardziej rzeczywistego życia i tak już jest nieskończenie aż do ostatniego, najprawdziwszego życia - życia Boga. Lew Tołstoj (pisarz rosyjski, 1828 - 1910)
>> Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować. Albert Camus
>> Tak lepiej Zakochani są ślepi! Ale to może dla nich lepiej
>> Tak łatwo kogoś kochać. Tylko być kochanym jest trudniej. Irnin Stone
>> Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba... Nią życie jak słońcem się świeci, nią ziemia się zbliża do nieba. Lucjan Rydel
>> Tak mało wiemy o sobie. Całe szczęście, że inni wiedzą mniej. Bułatowicz Józef
>> Tak naprawdę samotni jesteśmy wtedy, kiedy sami od ludzi odchodzimy. ks. Jan Twardowski
>> Tak naprawdę żyjemy dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Maciej Kozłowski
>> Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie. Julian Tuwim
>> Tak postępuj z przyjaciółmi, aby nie stali się nieprzyjaciółmi, a z nieprzyjaciółmi tak, żeby jak najprędzej stali się tobie przyjaciółmi. Pitagoras
>> Tak postępuj ze słabszym, jak chciałbyś, aby postępował z tobą mocniejszy. Lucjusz Anneusz Seneka
>> Tak radykalnie zmieniliśmy swoje otoczenie, że musimy teraz zmieniać samych siebie, żeby w tym nowym otoczeniu móc egzystować. Norbert Wiener (1894-1964)
>> Tak samo jak miłości nie należy powierzać prostytutce, tak religii nie należy powierzać klechom. Karlheinz Deschner
>> Tak tańczy, jak mu zagrają. Żółkowski
>> Tak uderzaj, aby skazaniec czuł, że umiera. Kaligula (Caius Iulius Caesar Caligula, 12 - 41)
>> Tak w każdym miejscu i o każdej dobie, Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił, Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił. Adam Mickiewicz (1798-1855)
>> Tak widzę (...) Raptowną, wszechogarniającą pewność, że to my ludzie, ta płynąca znikąd rzeka materii biologicznej że to my stworzyliśmy Boga (...) mozolnie z bólem, z męką naszego Boga, Boga miłosierdzia i dobra, aby czas uchronił przed złem wszechświata, kosmosu (...) Żeby nas uchronił przed nami (...) Bóg przeciw innym Bogom (...) Bóg miłosierdzia. Bóg ludzi. Tadeusz Konwicki "Mała apokalipsa"
>> Tak zawsze tyranom ! (Sic semper tyrannis ! ). Brutus (Marcus Iunius Brutus, 85 - 42 p. n. e)

.

(-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) .
stat4u

zdjecia -|- -|-