Polskie Cytaty : Sentencje : Powiedzenia : Aforyzmy : Mysli : Cytaty >

a b c d e f g h i j k l ł n o ó p r s t u w y z ż

.

Witaj na stronie zawierającej potężny zbiór polskich cytatów posegregowanych alfabetycznie. W bazie znajdziesz ponad 20 tysięcy polskich cytatów . Jest to największa baza polskich cytatów , tak więc zapraszamy do swobodnego korzystania z niej !

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 

>> Gdy chcesz, by dochowano tajemnicy, to pierwszy dochowaj. Seneka Młodszy
>> Gdy chodzi o modę, kobiety gotowe są ponieść każdą ofiarę. Stefan Zwieg
>> Gdy Chrystus przyjdzie sądzić żywych i umarłych, to Jego Matka na progu nowego życia będzie odbierała westchnienie Rodziny ludzkiej: O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo. . . Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)
>> Gdy ci kobyła zdechnie, pomnij zdjąć chomąto. Adalberg
>> Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą. Andrzej Sapkowski (zwany ASem oraz Sapkiem)
>> Gdy coś wiesz, wiedzieć, że to wiesz, a gdy nie wiesz, wiedzieć, że nie wiesz - to właśnie jest wiedza.
>> Gdy czas i przestrzeń przed nami się kurczą, to rozszerzają się za nami. W ten sposób idzie się naprzód w czasie i przestrzeni. Antoni Kępiński (1918-1972)
>> Gdy czas toruje nową drogę, gdy nowa bruzda kładzie się na obliczu ziemi, wtedy stare drogi, jak stare zmarszczki na twarzy, tracą dawne zarysy. Anatol Winogradow "Potępienie Paganiniego"
>> Gdy człowiek chce być Bogiem, zabija w sobie człowieka i nie zmieniając się w Boga - staje się zwierzęciem. Jerzy Drobnik
>> Gdy człowiek jest zbyt szczęśliwy, wciąż drży z niepokoju. Emil Zola
>> Gdy człowiek krytykuje cudze utwory, czuje się jak generał.
>> Gdy człowiek nie ceni czegoś bardziej od życia, to życie to niewiele jest warte.
>> Gdy człowiek obrasta w piórka, nie znaczy, że będą z nich skrzydła. Henryk Fiszel
>> Gdy człowiek patrzy za bardzo na siebie - nie dostrzega Boga; gdy zapomni o sobie - widzi Boga, a w Nim innych. Oto tajemnica rozwoju duchowego. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)
>> Gdy człowiek rozumny zacznie mówić jakieś zdanie, nie domyślamy się jak je skończy. Gdy zacznie głupi - wiemy na pewno. Antoni Słonimski
>> Gdy człowiek usłyszy lubianą melodię, to jakby ujrzał starego przyjaciela. Józef Bułatowicz
>> Gdy człowiek wspomni na czas, kiedy kochał, zdaje mu się, że nic się odtąd już nie zdarzyło. Francois Mauriac (1885-1970)
>> Gdy czujemy się osamotnieni, wtedy zamiast obchodzić nie kończący się labirynt drzwi, budynków, korytarzy - w poszukiwaniu przyjaciół, lepiej zwrócić się do Ducha Świętego i zająć się tym "Słodkim Gościem duszy", bo On nas najlepiej zrozumie. Stefan kard. Wyszyński (1901 - 1981)
>> Gdy daje się komuś życie, to powinno mu się zostawić j a k ą ś matkę. Jakąkolwiek. Bądź nieślubną, bądź przybraną. Zbyszko Bednorz
>> Gdy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Gdy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą. Helder Camara, abp (prorok teologii wyzwolenia, lata 60. )

.

(-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) (-_-) .
stat4u

zdjecia -|- -|-